TURQUIA 1912 HAKKINDA

TURQUIA, İsviçre’de yaşayan Türk öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan bir öğrenci derneğidir. Şubat 1912’de resmi olarak kurulmuş derneğimizde Türkiye’ye katkı sunacak çalışmalar ile dayanışma ortamının sağlanması için etkinlikler yapılmaktadır. Eğitimler, açık oturumlar, seminerler ve çalıştaylar ile üyelerimizin kişisel gelişimlerine destek olup İsviçre’de sürdürdükleri yaşamları boyunca başvuracakları bir kurum oluşturmak önceliğimizdir.

An itibariyle derneğimizin çoğunluğu EPFL, UNIL, UNIGE, ETHZ ve UZH okullarında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sürdüren öğrencilerden oluşmaktadır.

MİSYONUMUZ & VİZYONUMUZ

Derneğin üyeleri arasındaki dayanışmayı sağlamak, Türk kültürünün tanınmasına, üyelerin kültür seviyelerinin gelişmesine ve yükselmesine hizmet etmek, İsviçre’de eğitimini sürdüren ve eğitim görmek isteyen öğrencilere her konuda yardımcı olmak, Türkçe’nin düzgün konuşulmasını ve korunmasını sağlamak amacıyla
çalışmalar yapmaktır.

DERNEK ORGANLARI

GENEL KURUL

Faal üyelerden oluşur. Derneğin en yüksek karar organıdır. Bir öğretim yılı içinde en az iki defa, Yönetim Kurulu’nun çağrısı üzerine toplanır.

YÖNETİM KURULU

Dernek başkanı, başkan yardımcısı, sekreter ve sayman ile biri asil ikisi yedek üç üyeden oluşur. Yönetim Kurulu bir öğrenim yılı için seçilir. 

KANTON TEMSİLCİLİĞİ

Yönetim kurulu tarafından, derneğin Lozan dışındaki illerde temsili için bir yıllığına görevlendirilir. İl temsilcileri, derneği  temsil ederler.

İSTATİSTİKLER

3 Aralık 2019 tarihi itibarıyla üyelerimiz:

125

AKTİF ÜYE

67

FAHRİ ÜYE

1491

TAKİPÇİ